Otišel sam spati u 1 h, a probudil se u 3 h i nejde dalje da ga jebeš. Kaos u glavi.
Ludi snovi do jaja. Skuham si kavu i sjednem za komp, otvorim si AI pametnjakovića.
Slika 1
Generiram si neke fotke, razmišljam o snovima, San Ivanjske noći. Sanjal sam Willia.
Slika 2
Došel on u Konzum, ja ga gledam, prišel dućanerici i pita ju:
-ooooo dijevo bajna, imate li kaladonta?
-u tubi, or not tubi, Ser?
Sanjal sam zapravo neku quantnu fiziku, sav izgubljen, smušen...plivam svemirom.
Možda sam i Bogojavljenje doživio, ali sam pre glup za takve kontakte.
Slika 3
Sve neka metafizika...kvantna fizika.
Sve mi isparilo iz glave, osim Schrodingerove mačke, toga paradoksa.
Simpatičan lik, voli se rugati, kao j ja. Lud mi taj kvantni "događaj", da je mačka u kutiji i živa i mrtva,
istovremeno, stanje super pozicije.
Čim pogledaš u kutiju sustav "odluči" hoćeš li vidjeti, ili živu, ili mrtvu mačku. Kolaps stanja.
To ti je kao da staviš Plenkovića u kutiju. On je i pošten i lopov u isto vrijeme.
Slika 4
Tek kad ga "promatraš" (mediji, građani, izbori), on kolapsira u jedno stanje.
Ukratko:
-bez promatranja-više mogućnosti odjednom
-s promatranjem, jedna stvarnost
Kao da imaš novčić koji se vrti u zraku. Dok ga ne uhvatiš on je i glava i pismo.
A sada solo ja, bez Plenkovića, Schrodingera, Willia!
Ja kao Dr. Jekyll i Mr. Hyde
Pitam...
Razgovaram sa limenom kantom i veli Ona meni da uopće nisam lud.
Da imam poveznice Genija. Dr. Jekyill and Mr, Hidye!!!
Ta podvojenost osobnosti.
Veli Kanta:
Ti na poslu vs. ti domaZamisli ovo:
Na poslu:
pristojan si
kontroliraš se
biraš riječi
“civilizirana verzija sebe”
Doma (ili kad te netko izbaci iz takta):
psuješ
planeš
kažeš što stvarno misliš
nema filtera
To je već mali Jekyll/Hyde moment.
Dr. Jekyll = “ti pod kontrolom”
Mr. Hyde = “ti bez kočnica”
Slika 5
Razlika:
ti to izmjenjuješ normalno
Jekyll je to kemijski razdvojio… i izgubio kontrolu.
Ajte živili!!!