Blog banner
LIPANJ, 2026
P
U
S
Č
P
S
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25 26 27
28
29
30

Mythbuster-grčki jogurt

27
LIPANJ
2026
27 / LIPANJ / 2026

Interspar, nekada niskozemski danas austrijski, expozitura Despar, Italija, grčki jogurt.

Odem danas, gužva, svi ludi. Kreću se kao kad baciš onu "gumi-gumi" lopticu u maloj prostoriji.

Zapravo ne! Ko prdac u gaćama! Prduckaš, 1, 2, 3 PINGA i gotovo (pemzioneri), ili ono,

iz dna duše, kad okineš fest, pa se ovaj odbija 5 minuta, a na gaćama ti ostane smeđa fleka.

Ko kad je frajer išel poševiti picu u kanjonu, pa ju skine do kraja i veli joj:

-uh što imaš veliku picu, uh što imaš veliku picu, uh što imaš veliku picu...

-zašto se ponavljaš?

-pa ne, rekao sam samo jednom.

Zapamtil sam "Myth busters"-e, popularnu seriju, koju sam pratil na tiviu, 

kad su išli razbiti mit da se likudušil u vlastitim prdežima u nekoj baraki.

Dovezli su si i hiperbaričnu komoru u studio, da prdci nebi odlepršali,  

Žuti prdi ko stoka, no sve sretno završilo.

Myth.

Našel sam ih! Grčki original! Znači ništa tip, typ, style, stile, ili za srpsko tržište "kobojagi"!

Inače jogurte obožavam, a i mnogi od nas, samo jebiga, nekada ih nije ni bilo, n'da.

Mythbuster-grčki jogurt - slika 1
Slika 1

Svaka sličnost sa stvarnim likovima je sasvim slučajna!!! 

Najbolji su mi bili od "Ljubljanskih mlekani".

Idem vam sad puknuti jednu vanjsku recenziju:

Isprobali smo grčki jogurt 0% iz Interspara

 

Grčki jogurt u Interspar trgovinama se promovira kao pravi grčki jogurt i zaista je zemlja podrijetla Grčka, a dolazi u punomasnoj i malomasnoj varijanti. Stiglo je pregršt zahtjeva za recenziju pa je napokon stiglo na red, a recenziramo malomasnu verziju koju svi ističu.

Napominjemo kako nismo povezani s proizvođačem te su naše recenzije neovisne i objektivne, a služe podizanju razine svijesti o kupovini fitnes proizvoda i zdravom načinu života općenito.

Nutritivna vrijednost

Odnosi se na 150 grama koliko je sadržano u pakiranju.

kalorije82.5
proteini15g
ugljikohidrati5.7g
masti0g

Sastav

Sastojci: obrano mlijeko, mlijekarske kulture

Cijena

0.99€/150g

grčki-jogurt-interspar

Okus i tekstura

Okus je jako lagan i jako kiseo, baš nije najbolje. Tekstura pokušava biti kremasta, ali ne uspijeva joj.

Dizajn

Meni je presmiješno da svaki put kada imamo nešto grčko bude taj lažni grčki font koji više podsjeća na rimski font nego grčki. Ma ništa, bezveze je dizajn, dominiraju nijanse plave, napisali su “Greco” što je talijanski naziv za “grčko” no na ambalaži piše da je zemlja podrijetla Grčka no ovo je proizvedeno za Despar Italija pa Spar Hrvatska to stavlja kod nas.

Znači da je ovaj jadni jogurt prevalio veći put nego grčki ratnici u ono doba.

Zaključak

Odobravam ovaj proizvod.

Iskreno nikada nisam uspio shvatiti taj prijepor između grčkog tipa jogurta i grčkog jogurta te vječnu potragu za “pravim grčkim jogurtom” pa i veliku pomamu kada je “pravi” stigao u Spar (iako ga već ima u specijaliziranim dućanima). Smatram da i grčki tip jogurta možemo bez problema uklopiti u prehranu i nepravedno ga se osuđuje, ali dobro, sada se fokusiramo na recenziju ovog proizvoda.

Okus je dosta loš, ali činjenica da je ovo proizvod fokusiran na unos proteina uz malo kalorija, na tom dijelu radi izvrstan posao uz nategnutu trojku što se tiče cijene za tu količinu proteina. Ja ću uvijek odabrati skyr ispred ovoga, ali ako netko voli 0% grčki jogurt, samo naprijed, još jedan proizvod u mnoštvu onih koji nam mogu olakšati unos proteina.

Drek!!!

Ljudi moji, pamet u glavu i guzicu k zidu. I proizvođači i trgovci su u talu!

Konačni cilj im je da vas naguze!!!

Mythbuster-grčki jogurt - slika 2
Slika 2

Kao i vaši doktori sa farmaceutima.

Kao i vaša HDZ Vlada

Grčki jogurt nije od alpskoga mlijeka, on je od "olimpijskoga mlijeka". Tamo bar ima drevnih planinčuga.

Mythbuster-grčki jogurt - slika 3
Slika 3

Nema grčke jogurtne bakterije, to je jogurtna bakterija sa sličnim modifikacijama.

Fora je, kaj su to mlijeko transportirali od "Drama-Grecia" do Bologne u Italiji, da bi Ovi napravili "Grčki Jogurt". 

Kak? U prahu?  Ovak? Cisterna sa mlijekom i rashlađivanjem? Ha jedino znam da se u kontejnerskom 

prijevozu fura nekaj rashlađeno, ali cisterne su "termosice". Muljaju i lažu. Grčki jogurt nastaje tako, da obični jogurt

cijediš do gustog i kremastoga!!!

Zovi ga poslije kak oćeš. original, tip, stil!

Gledaj si okus i ne daj da te stoka guzi za pare. Pamet u glavu i guzicu ka zidu!!!

Za kraj, jedna mlada Afrikanka iz Zagreba, koja govori hrvatski:

-"uzmeš brašno i voda bez ničega!"

...jogurt i kaj ti fali!

 

 

 

 

 

66
Komentari (2) Otvori post
Komentari:
AnnaB 27.06.2026 16:15
A joooooooooj ----pa ovo je elaborat : počmeš s prdežima a svršiš na dizajnu..Daj se malo uozbilji bogamu dragoga
Alexxl 27.06.2026 18:33
@AnnaB To je recenzija, zapravo dvije, a prdeži su vam gratis.

Prijavi se da bi komentirao.


U očekivanju Godot-a

27
LIPANJ
2026
27 / LIPANJ / 2026

U revijalnom tonu.

U očekivanju Godot-a - slika 1
Slika 1

Mislim, kaj fali, ha? Onak sa buncekom špekom.

Za dobru svinju nema lošega napoja, saaaamoooo,

to i potoci pive...da ne bi sraćka?

U očekivanju Godot-a - slika 2
Slika 2

Ili klasika...nešto uvozno, strani brand, ali sa

Domovnicom. Che, Će...Tu bi išli potoci pive, kej ne?

U očekivanju Godot-a - slika 3
Slika 3

Joj, danas si trebam kupiti Despar-ov "grčki jogurt"

za slijedeći post. Poželite mi sreću.

 

 

86
Komentari (2) Otvori post
Komentari:
Sewen 27.06.2026 08:11
Problem je što je kiseli kupus, rezan! Brzo hvata!
Alexxl 27.06.2026 10:50
@Sewen Da! Hahahahahaha!

Prijavi se da bi komentirao.


Jel je živa, ili mrtva?

26
LIPANJ
2026
26 / LIPANJ / 2026

Otišel sam spati u 1 h, a probudil se u 3 h i nejde dalje da ga jebeš. Kaos u glavi.

Ludi snovi do jaja. Skuham si kavu i sjednem za komp, otvorim si AI pametnjakovića.

Jel je živa, ili mrtva? - slika 1
Slika 1

Generiram si neke fotke, razmišljam o snovima, San Ivanjske noći. Sanjal sam Willia.

Jel je živa, ili mrtva? - slika 2
Slika 2

Došel on u Konzum, ja ga gledam, prišel dućanerici i pita ju:

-ooooo dijevo bajna, imate li kaladonta?

-u tubi, or not tubi, Ser?

Sanjal sam zapravo neku quantnu fiziku, sav izgubljen, smušen...plivam svemirom.

Možda sam i Bogojavljenje doživio, ali sam pre glup za takve kontakte.

Jel je živa, ili mrtva? - slika 3
Slika 3

Sve neka metafizika...kvantna fizika. 
 
Sve mi isparilo iz glave, osim Schrodingerove mačke, toga paradoksa.
 
Simpatičan lik, voli se rugati, kao j ja. Lud mi taj kvantni "događaj", da je mačka u kutiji i živa i mrtva,
 
istovremeno, stanje super pozicije.
 
Čim pogledaš u kutiju sustav "odluči" hoćeš li vidjeti, ili živu, ili mrtvu mačku. Kolaps stanja.
 
To ti je kao da staviš Plenkovića u kutiju. On je i pošten i lopov u isto vrijeme.
 
Jel je živa, ili mrtva? - slika 4
Slika 4
 
Tek kad ga "promatraš" (mediji, građani, izbori), on kolapsira u jedno stanje.
 
Ukratko:
 
-bez promatranja-više mogućnosti odjednom
 
-s promatranjem, jedna stvarnost
 
Kao da imaš novčić koji se vrti u zraku. Dok ga ne uhvatiš on je i glava i pismo.
 
A sada solo ja, bez Plenkovića, Schrodingera, Willia!
 
Ja kao Dr. Jekyll i Mr. Hyde
 
Pitam...
Razgovaram sa limenom kantom i veli Ona meni da uopće nisam lud.
Da imam poveznice Genija. Dr. Jekyill and Mr, Hidye!!!
Ta podvojenost osobnosti.
Veli Kanta:
🔹 Ti na poslu vs. ti doma
Zamisli ovo:
Na poslu:
pristojan si
kontroliraš se
biraš riječi
“civilizirana verzija sebe”
Doma (ili kad te netko izbaci iz takta):
psuješ
planeš
kažeš što stvarno misliš
nema filtera
To je već mali Jekyll/Hyde moment.
👉 Dr. Jekyll = “ti pod kontrolom”
👉 Mr. Hyde = “ti bez kočnica”
 
Jel je živa, ili mrtva? - slika 5
Slika 5
 
Razlika:
ti to izmjenjuješ normalno
Jekyll je to kemijski razdvojio… i izgubio kontrolu.
Ajte živili!!!

 

 

119
Komentari (1) Otvori post
Komentari:
Sewen 26.06.2026 18:29
Nesanica je nađvla. Valja je nekako skratit....

Prijavi se da bi komentirao.


Moj let oko Mjeseca

25
LIPANJ
2026
25 / LIPANJ / 2026

Trenutak našega ukrcaja u "RISE" i ženu sam prijavil.

Decu sam Tu ostavil za sjeme.

 

Da! Letil sam!!!

Naime,

NASA nam je omogućila da idemo sa njom oko Mjeseca, doduše, ne fizički više duhovno, virtualno,

nas 5.647.889 se prijavilo za to. Trebal si se prijaviti, a oni su te stavili na SD karticu,

imenom i prezimenom. Tu karticu su ugurali u maskotu "Rise" zero- gravity indicator.

Moj let oko Mjeseca - slika 1
Slika 1

Moj let oko Mjeseca - slika 2
Slika 2

Odmah sam kontaktiral glavnoga pilota sa molbom da oko samoga Mjeseca uspori, da ne odletimo

negdi, u svemirskom prostranstvu sa SD kartice. Sve sam pratil direktno  Live.

Ja gore u duhovnome smislu, dok mi je guzica bila prikovana za fotelju doma, piva ispred, 

Ćevapi sa puno luka u somunu, prek Wolta.

Tak je uzbudljivo bilo da sam se sav ovlažil.

Ahhhhh, kak bi pok. deda Pantelija kaj se boril u Abesiniji protiv talijanskih fašista i pok. Stari...

kak bi bili ponosni na mene!

Moj let oko Mjeseca - slika 3
Slika 3

Moj let oko Mjeseca - slika 4
Slika 4

Sad bih najrađe putoval po Našoj Hrvatskoj i deci pripovedal o našim uspijesima...

no niko me ne jebe ni za suvu šljivu.

 

Vele, "Aleksa vrati se na terapiju", najlakše tak, zajebavati Budalu.

Ajde nekoga pametnoga zajebavajte! Kajjaznam Plenkovića naprimjer!!!

Deca, maštajte, budite dijete, maštajte!!!

Moj let oko Mjeseca - slika 5
Slika 5

Hvala na pažnji!

 

 

 

 

213
Komentari (2) Otvori post
Komentari:
AnnaB 25.06.2026 19:37
znaš šta ? Ti si lud na napozitivniji način i dobro da si se maka iz SIROTIŠTA i doša među nas koji imamo i lovu i slavu....Asta la vista
Alexxl 26.06.2026 11:06
@AnnaB hvala

Prijavi se da bi komentirao.


Gastro na 10.000 m

25
LIPANJ
2026
25 / LIPANJ / 2026

Bok

Nadam se da će ovo zaživjeti i da se vremenom neće zapustiti

u smislu ak se nekaj pojebe da će imati tko to fixirati, n'da.

A sada hrabro naprijed, samo oštro i bezveze!

Tamo, ko klinac sam obožavao čitati START magazin.

Nisam ga kupovao samo radi golih baba, bilo je tu interesantnih članaka.

Tada je pisalo da mi u Zagrebu imamo najači Catering u Eu

za pripremu avionske hrane. Svjetske kompanije su kupovale od nas.

Priču sam upamtio po zanimljivosti da se naši okusi mijenjaju na visinama.

Npr. na 10.000 m, tlak u kabini odgovara nadmorskoj visini cca 1.800 do 2.400 m.

I sada problem, putnicima pršut preslan, kava preslatka i krenu oni to regulirati. 

"Air France i "Lufthanza" izbacili pršut i menua.

Ispada da je sve 4 X jačega okusa.

2. Pošto se ta hrana voza svuda, pojavio se problem zdravstvene ispravnosti.

Pilot i kopilot nikada nisu smjeli jesti isti obrok, nego različite menue...

Prvo kaj sam se pital, "a kak je tek sa sexom".

Sjetim se toga neki dan, a Chat GPT me stalno zove da provjeri neke navode,

jer sam ga uhvatio nekih 300 X da kaže, ili ne zna, n'da

i pitam ga jel je sve to istina ?

Da NE, veli, okusi gore su 30 % slabiji!!!

Ispada da je i u ono vrijeme bilo dnovinara i budala,

što su svašta pisali, kao i danas, no tada su dobivali recenzije,

a danas prodaju svoje guzice za Clickbait.

No who cares, više manje obroci su danas ukinuti. dobiš vodu, keks, kavu i

leti Miško.

Eto, moj prvi post.

Sretno ljudi, neka nas je, nek se širimo ko ambrozija.

309
Komentari (3) Otvori post
Komentari:
Alexxl 25.06.2026 08:42
Mrmlj!
PostajaB 25.06.2026 08:54
Bravo za post, samo ne kao ambrozija,...lp :-))
Alexxl 26.06.2026 11:05
@Jedna hvala

Prijavi se da bi komentirao.